Και τώρα οι δυο τους! (pics)

Ένατο ροζ φύλλο σε ισάριθμες αναμετρήσεις στην Α’ ΕΣΚΑ για τον ΑΚΟ Άρη (30-75 την Πεύκη), με την επόμενη αγωνιστική (10η) να περιλαμβάνει το απόλυτο ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο τον Εύνικο στο «Αντώνης Τρίτσης».

Με κορυφαία για μία ακόμη φορά την Ειρήνη Φρέρη (15 πόντοι, 3 τρίποντα), ο ΑΚΟ Άρης Χολαργού άφησε ήδη πίσω του το νικηφόρο (30-75) ματς της Κυριακής (2/12) στην Πεύκη, με όλα τα βλέμματα στην κορυφαία κατηγορία της Αθήνας να επικεντρώνονται πλέον στο μεγάλο ξεκαθάρισμα αναφορικά με την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών.

Ο… πρόωρος τελικός του πρωταθλήματος έρχεται στο «Αντώνης Τρίτσης» την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018, στις 18:30, με τις αήττητες φέτος Χολαργιώτισσες να υποδέχονται τις επίσης αήττητες σε όλες τις διοργανώσεις Λιοσιώτισσες του Εύνικου, με το νικητή να μένει μόνος πρώτος στη βαθμολογία και να αποκτά σαφές προβάδισμα στη μάχη για την άνοδο στην Α2.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 30-75

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-17, 14-39, 23-56, 30-75

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας, Μελισσάρης, Παπανικολάου

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ (Θεμελής): Σελούλη Π., Γεωργοπούλου, Μίχου 2, Λάζου Μ., Ανδριανοπούλου 7 (1), Λάζου Σ., Φλίγκου 2, Δουκίδη 7, Σελούλη Ε. 4, Βελέτζα 2, Μονογιού 5, Παναγιωτοπούλου 1

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γεωργουδάκης, Ροΐδου): Παζαρίδη 7 (1), Τζαμαρία 3 (1), Παπαδρόσου 8, Καβάσιλα 2, Τσοκανά 7 (1), Σμυρναίου 9, Πολιτοπούλου 8, Τζιοβάρα 2, Σταυροπούλου, Μυριούνη 12, Τσότρα, Φρέρη 15 (3)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η αγωνιστική)
Πεύκη – Άρης Χολαργού 30-75
Κηφισιά – Ωρωπός 51-61
Ένωση Γαλατσίου – Άγιος Θωμάς 44-60
Εστία Φιλίας/Θησέας – ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος 53-57
Εύνικος – ΑΕΚ Περιστερίου 48-42
Άρης Πετρούπολης – Κρόνος Γέρακα 34-72

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 αγωνιστικές)
1) Εύνικος 18 (9-0)
2) Άρης Χολαργού 18 (9-0)
3) ΑΕΚ Περιστερίου 16 (7-2)
4) ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος 16 (7-2)
5) Κρόνος Γέρακα 14 (5-4)
6) Ωρωπός 14 (5-4)
7) Πεύκη 13 (4-5)
12) Άγιος Θωμάς 12 (3-6)
7) Εστία Φιλίας/Θησέας 11 (2-7)
9) Κηφισιά 11 (2-7)
10) Άρης Πετρούπολης 9 (1-8)
11) Ένωση Γαλατσίου 9 (0-9)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η, 9/12)
Άρης Χολαργού – Εύνικος
Κηφισιά – Εστία Φιλίας/Θησέας
Ωρωπός – Ένωση Γαλατσίου
Κρόνος Γέρακα – Πεύκη
Άγιος Θωμάς – Άρης Πετρούπολης
ΑΕΚ Περιστερίου – ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος