Αυτόχειρας… δια χειρός Γεωργαράκου

Με χαμένο πέναλτι στο 35ο λεπτό, με οριζόντιο δοκάρι στο 80ό λεπτό, με ανεπανάληπτα τετ α τετ, με σωρεία χαμένων ευκαιριών, αλλά με… κερασάκι στην τούρτα το ακυρωμένο γκολ του Νίκου Ταράτσα στο 5ο, μόλις, λεπτό της αναμέτρησης, μετά από υπόδειξη οφσάιντ αλά…
Τζανδάρη, από τον ίδιο (!) επόπτη (Νίκος Γεωργαράκος) από τον οποίο ακυρώθηκε και το πεντακάθαρο 1-3 του ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης», ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού γνώρισε την ήττα (1-0) στην Ηλιούπολη, από το Χαραυγιακό της μίας φάσης και του ενός γκολ.

Η ομάδα της πόληςμας, με μοιραίο παίκτη το Νίκο Κετσετζόγλου, ο οποίος αστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι, ενώ έστειλε και τη μπάλα στο δοκάρι, δέκα λεπτά πριν το φινάλε, δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της και την αναρρίχηση στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας τρεις βαθμούς πίσω από την πρώτη θέση και το ΓΣ Αργυρούπολης.

Αυτή, πάντως, ήταν μόλις η δεύτερη ήττα για τον ΟΦΧ σε 12 αγωνιστικές και πρώτη εκτός έδρας. Την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί η σπουδαία εντός έδρας αναμέτρηση με τη γειτονική και δεύτερη της βαθμολογίας Αγία Παρασκευή, με την ομάδα του Γιάννη Κουσάνα να χρειάζεται τη στήριξη όλων, καθώς η μάχη για την κατάκτηση της πρώτης θέσης αρχίζει πια να παίρνει… άγριες διαστάσεις, με έξι (6) ομάδες να διεκδικούν στα ίσια τον τίτλο της πρωταθλήτριας.

Για τον ΟΦ Χολαργού, απέναντι στο Χαραυγιακό, αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Νικολάου, Κώστας Ψάλλας, Φάνης Κατσαρός, Νίκος Σπυρόπουλος, Νίκος Ταράτσας, Σπύρος Στεργιάκος, Χριστόφορος Μαντζάνας, Γιώργος Λιανός, Μίλτος Ξηντάρας, Νίκος Κετσετζόγλου, Σωκράτης Λυράς, ενώ ως αλλαγή οι Κώστας Χάλος, Αχιλλέας Παπαευθυμίου και Βασίλης Τζέλης.