Ένα χρυσό και ένα χάλκινο οι «Αίαντες» του Γαδ! (pics)

Πρώτη θέση για το Νίκο Μπατιστάτο και τρίτη για το Μάκη Φυλακτό, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kick Boxing 2017 που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 15-17 Δεκεμβρίου στο κλειστό των Άνω Λιοσίων.

Το τμήμα Kick Boxing του Αίαντα Χολαργού, με προπονητή το γνωστό Χολαργιώτη, Νίκο Γαδ, συμμετείχε με δύο αθλητές στο πρόσφατο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και κατάφερε να ανέβει στο βάθρο ισάριθμες φορές.

Ο Νίκος Μπατιστάτος, στα -67 kg low kicks, κέρδισε τον τελικό της κατηγορίας του, παίζοντας τρεις δυνατούς αγώνες τους οποίους κέρδισε καθαρά στα σημεία.

Ο Μάκης Φυλακτός, σε μια κατηγορία με 18 άτομα, κατέκτησε την 3η θέση στα -75 kg low kicks, παίζοντας συνολικά τρία παιχνίδια, από τα οποία κέρδισε το πρώτο στα σημεία, το δεύτερο διακοπή με ΤΚΟ στον τρίτο γύρο και χάνοντας το τρίτο σε ένα πολύ οριακό αγώνα, που θα μπορούσε να είναι και ο τελικός της κατηγορίας.