Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΚΟΧ στο Κοντόπευκο

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο νέο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, ο ΚΟ Χολαργού. Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, οι παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγύρη ηττήθηκαν στο Κοντόπευκο από τη γειτονική Αγία Παρασκευή, με 65-61. Αν και οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του

αγώνα, στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΚΟΧ έκανε την ανατροπή, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με δύο πόντους διαφορά, χωρίς να καταφέρει να πανηγυρίσει, ωστόσο, μετά το τελικό σφύριγμα. Σημαντικός παράγοντας, που οδήγησε το σύλλογο της πόλης μας σε μια ήττα στις λεπτομέρειες στη χθεσινή πρεμιέρα, ήταν οι πολλές άστοχες βολές, στοιχείο που θα πρέπει να βελτιωθεί, εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Την επόμενη Κυριακή, ο Χολαργός, στο πρώτο επίσημο εντός έδρας παιχνίδι για τη νέα σεζόν, υποδέχεται στις 17:00, στο «Αντώνης Τρίτσης», την ομάδα του Φιλαθλητικού.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 38-32, 52-49, 65-61.

Για τον ΚΟΧ, στη χθεσινή αναμέτρηση αγωνίστηκαν οι Αγόρης 2, Γραμμάτικας 10, Χατζόπουλος 10 (1), Κιαπέκος 7, Μούκας 1, Μουμπάρακ 12 (1), Μπουργανός 9 (1), Παπαγεωργόπουλος 4, Παππάς 9 (1), Βίτσος 3, Ρουμπέας, Κόκκαλης.

14) Ίκαρος Καλλιθέας 1 (52-84)

*Για τις φωτογραφίες και το ρεπορτάζ του χθεσινού αγώνα, ευχαριστούμε θερμά την εκπρόσωπο Τύπου του ΚΟΧ, Ειρήνη Κουμουτσέα.

Ένσταση από τον ΚΟΧ

Άλλη διάσταση δείχνει να αποκτά η αναμέτρηση της Αγίας Παρασκευής με το Χολαργό, καθώς, με νεότερες πληροφορίες, ο ΚΟΧ κατέθεσε ένσταση στο τέλος του αγώνα, για αντικανονική συμμετοχή παίκτη των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα, στην ένσταση αναφέρεται ότι παρά το γεγονός πως στο Φύλλο Αγώνος είχε δηλωθεί ο Δημήτρης Κεφαλάς από πλευράς Αγίας Παρασκευής, στη θέση του αγωνίστηκε ο Χρήστος Μαρίνος, ο οποίος δεν ήταν δηλωμένος και τα πάντα πλέον αναμένεται να κριθούν στο γραφείο του Αθλητικού Δικαστή.