«Περίπατος» στον Υμηττό για τον ΑΠΟ Άρη

Ιδανική πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας Αθηνών για τον ΑΠΟ Άρη Χολαργού, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Υμηττού, κερδίζοντάς τον με

σκορ 2-1. Με μέσο όρο ηλικίας τα 21 χρόνια, οι ποδοσφαιριστές του Χρήστου Βλάχου κατάφεραν να κλέψουν ήδη τις εντυπώσεις, συμπεριλαμβανομένων και των εμφανίσεων της ομάδας στο θεσμό του Κυπέλλου, εκεί όπου ο Άρης ευτύχισε να πανηγυρίσει μία σπουδαία εκτός έδρας πρόκριση, απέναντι στον Απόλλωνα Χαλανδρίου, πριν από ακριβώς ένα μήνα.

Στον Υμηττό, ο Άρης κατάφερε να ελέγξει από νωρίς το παιχνίδι, αφού προηγήθηκε από το 9ο λεπτό, με τέρμα του Γιώργου Ιωαννίδη. Ο ίδιος παίκτης, λίγο αργότερα (20’) πέτυχε και το δεύτερο γκολ, κλειδώνοντας από νωρίς τη νίκη για τους «κιτρινόμαυρους». Οι γηπεδούχοι, το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-2, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Την επόμενη αγωνιστική, ο σύλλογος του Χολαργού αγωνίζεται ξανά εκτός έδρας και συγκεκριμένα στο Μαρούσι, με την ομώνυμη ομάδα. Ο πρώτος εντός έδρας αγώνας είναι προγραμματισμένος για την αγωνιστική, με αντίπαλο τον ΑΟ Κωφών.

Για τον Άρη, στο ματς του Σαββάτου αγωνίστηκαν οι Παναγιώτης Κατσικάς, Ιάσων Κρίνης, Βασίλης Ντρούκας, Θέμης Ψάλλας, Άγγελος Καραβοκύρης, Δημήτρης Παναγόπουλος, Γιώργος Ιωαννίδης, Γιάννης Τσίτσος, Νίκος Οικονομόπουλος, Γιώργος Τσίρος, Χαράλαμπος Καραθανάσης, ενώ ως αλλαγή οι Σωτήρης Φλωκιώτης, Μάριος Καραμήτσος και Άγγελος Παπαλουκάς.