ΟΦ (εκτός) Χολαργού!

Από το Κύπελλο μπορεί να αποκλείστηκε, στο Πρωτάθλημα, όμως, ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού παραμένει ζωντανός, συνεχίζοντας να διεκδικεί την πρώτη θέση της βαθμολογίας, η οποία και οδηγεί στα μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική. Το πρωί της Κυριακής, στο Καλαμάκι, οι παίκτες του Γιάννη Κουσάνα, με σκόρερ το Νίκο Κετσετζόγλου δύο λεπτά μετά την πρώτη σέντρα (2′) και τρία πριν το φινάλε (87′), επιβλήθηκαν με 2-0 της γηπεδούχου Θύελλας Αγίου Δημητρίου, ολοκληρώνοντας, μάλιστα, το ματς με

παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Κώστα Χάλου στο 88ο λεπτό.

Η ομάδα της πόλης μας, ύστερα από την ισοπαλία με τη Δόξα Βύρωνα στο Πρωτάθλημα και την ήττα από τον Άγιο Ιερόθεο στο Κύπελλο, επέστρεψε στις νίκες, ανεβαίνοντας μάλιστα και στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετά την ήττα του Χαραυγιακού από το Αιγάλεω.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η τέταρτη νίκη του ΟΦΧ σε πέντε εκτός έδρας αγώνες, με το μοναδικό μη νικηφόρο αποτέλεσμα του Χολαργού ως φιλοξενούμενος, μέχρι στιγμής, να είναι η ισοπαλία (1-1) με το ΓΣ Αργυρούπολης, στην ομώνυμη περιοχή. Και αυτό, τη στιγμή που εντός έδρας, σε τρία ματς Πρωταθλήματος, το σχετικό ρεκόρ είναι μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα, αν και, ακόμη και αυτή η μία και μοναδική εντός έδρας νίκη δεν έχει επιτευχθεί σε γήπεδο του Χολαργού, αλλά στη Λυκόβρυση, με τον ΟΦΧ τυπικά γηπεδούχο, λόγω τιμωρίας!

Επόμενο παιχνίδι, το άλλο Σαββατοκύριακο, με αντίπαλο την ομάδα των Αγίων Αναργύρων, στο «Μαρκ Μαρσώ».

Για τον ΟΦΧ, κόντρα στη Θύελλα Αγίου Δημητρίου, αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Νικολάου, Νίκος Σπυρόπουλος, Νίκος Ταράτσας, Νεκτάριος Ζώης, Φάνης Κατσαρός, Κώστας Χάλος, Σπύρος Στεργιάκος, Σωκράτης Λυράς, Χριστόφορος Μαντζάνας, Νίκος Κετσετζόγλου, Μίλτος Ξηντάρας, ενώ ως αλλαγή οι Νίκος Λεπτάκης, Γιώργος Λιανός και Λάμπρος Αναστασόπουλος.