Πέρασε από τη Χαλκίδα και στοχεύει σε… Μεταμόρφωση ο ΓΑΣΧ

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη -και μάλιστα με το ίδιο σκορ- για το Γυμναστικό Αθλητικό Σύλλογο Χολαργού στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΠΑΑΑ, με τα κορίτσια του Ανδρέα Γερονίκου να περνούν άνετα από τη Χαλκίδα, κερδίζοντας τον τοπικό Ηρακλή με 3-0 σετ. Παρά την απουσία δύο βασικότατων παικτριών και το αρκετό κρύο που επικρατούσε στο κλειστό
γυμναστήριο της Κανήθου, ο ΓΑΣΧ έφτασε σε ακόμη ένα καθαρό «τρίποντο» το βράδυ της Τετάρτης, παραμένοντας έτσι στο -4 από Απόλλωνα και Δεξαμενή, οι οποίοι μοιράζονται την κορυφή του βαθμολογικούπίνακα. Μάλιστα, την επόμενη Τετάρτη, 21/1, στις 21:30, ο ΓΑΣΧ αντιμετωπίζει στη Μεταμόρφωση τη Δεξαμενή, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής και με νίκη θα μειώσει σε απόσταση αναπνοής τη διαφορά του από τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο άλλο ματς με… χολαργιώτικο ενδιαφέρον, ο Τεύκρος, υποδεχόμενος τον πρωτοπόρο Απόλλωνα στο «Αντώνης Τρίτσης», γνώρισε την ήττα με 0-3 σετ. Την επόμενη αγωνιστική (21/1 – 21:45), η δεύτερη Γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Χολαργού αντιμετωπίζει, ξανά εντός έδρας, τον Ηρακλή Χαλκίδας.