Έκτη σερί νίκη για το «τρένο» του ΚΟΧ!

Σε νίκες μάς έχει συνηθίσει τον τελευταίο καιρό ο ΚΟ Χολαργούκαι δεν μας απογοήτευσε ούτε αυτή την Κυριακή (7/2), που επικράτησε του Ίκαρουστη Νέα Σμύρνη με τελικό σκορ 70-81. Η ομάδα φαίνεται να έχει δέσει και κάνει όλο και καλύτερες εμφανίσεις όσο περνάει ο καιρός. Το απόγευμα της Κυριακής (7/2) στο κλειστό της  Νέας Σμύρνης
η ομάδα της πόλης μας μέχρι το ημίχρονο φάνηκε να δυσκολεύεται απέναντι στην άμυνα του Ίκαρου (σκορ ημιχρόνου 35-37), αλλά στο δεύτερο μισό έδειξε τις δυνατότητές της παίρνοντας διαφορά στο σκορ, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος. Όλοι οι παίκτες βοήθησαν σε αυτή τη νίκη, είτε επιθετικά είτε και αμυντικά.

Για την ανοδική πορεία της ομάδας του Χολαργού και για το νικηφόρο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου, μας μίλησε ο Κώστας Μουμπάρακ:

«Στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος ξεκινήσαμε με δύο συνεχόμενες νίκες, γεγονός το οποίο δηλώνει ότι τον τελευταίο καιρό ο Χολαργός βρίσκεται σε ανοδική πορεία και σίγουρα θέλουμε να διευρύνουμε το σερί μας. Η ομάδα αγώνα με αγώνα μάχεται με πάθος, αποφασιστικότητα και αυτοπεποίθηση. Κυρίαρχος παράγοντας των συνεχόμενων νικών πιστεύω πως είναι η συνολική προσπάθεια και συγκεκριμένα η καλή συνεργασία, το ζεστό φιλικό κλίμα μεταξύ μας, ο επαγγελματισμός όλων και το γεγονός ότι όλοι οι παίκτες έχουμε βάλει σε δεύτερη μοίρα το εγώ μας. Από εδώ και πέρα σε κάθε αγώνα στόχος μας είναι μόνο η νίκη και επιφυλασσόμεθα, δοθείσας ευκαιρίας, να κάνουμε την έκπληξη».

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 70-81

Δεκάλεπτα: 19-24, 35-37, 44-62, 70-81

Διαιτητές: Σκούτας-Μαγκουνής

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 4, Πασπαλάς 6, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 15, Καννάς, Βούζας 10 (2), Βουρλίτης 7, Δορκοφίκης 12, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 7 (1), Αντωνούσος 3 (1), Γιαννακοδήμος.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Τσουβελεκάκης, Λάππας 13, Φωτητζόγλου 8 (1), Παππάς 6 (2), Αγόρης, Καρτέρης 9 (3), Μουμπάρακ 12 (2), Καραμπάς 10, Γραμματίκας 9 (2), Δρόσος 1, Μπουργανός 2, Γιανναλέτσος 11 (1).