«Αυτοκτόνησε» ο ΑΚΟ Άρης

Δεύτερη σερί ήττα και τρίτη στα τέσσερα τελευταία ματς πρωταθλήματος στην Α’ ΕΣΚΑ για τον Άρη Χολαργού, με τις «κιτρινόμαυρες» να χάνουν με 45-47 από την Εστία Φιλίας αλλά να παραμένουν μόνες δεύτερες ύστερα από 13 αγωνιστικές.

Μια πολύ άσχημη εμφάνιση και ένας κακός διαιτητής οδήγησαν σε νέα ήττα τη γυναικεία ομάδα μπάσκετ της πόλης το βράδυ της Κυριακής (13/1) στο «Αντώνης Τρίτσης».

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑ τα κορίτσια των Γεωργουδάκη-Ροΐδου ηττήθηκαν με 45-47 από την Εστία Φιλίας, γνωρίζοντας τη δεύτερη εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα και τρίτη συνολικά, στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος.

Το επιμέρους 5-18 του τρίτου δεκαλέπτου ήταν και αυτό που έκρινε το ματς, παρ’ ότι στην τελευταία περίοδο ο Άρης θα μπορούσε έστω να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, εφόσον εκμεταλλευόταν στο έπακρο τα συνεχόμενα λάθη των αντιπάλων.

Ακολουθεί νέας εντός έδρας αναμέτρηση, με αντίπαλο αυτή τη φορά τον Κρόνο Γέρακα (46-52 στον α’ γύρο), η οποία είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019, στις 20:30.

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ/ΘΗΣΕΑΣ 45-47

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-9, 24-23, 29-41, 45-47

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παυλόπουλος, Δημητρακόπουλος

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γεωργουδάκης, Ροΐδου): Τσότρα 2, Τζαμαρία 1, Παπαδρόσου, Καβάσιλα, Τσοκανά, Σμυρναίου 18, Φρέρη 7 (1), Παναγοπούλου, Τζιοβάρα 6, Σταυροπούλου 6, Μυριούνη 5

ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ/ΘΗΣΕΑΣ (Γανωτή): Γαλιατσάτου 1, Κασίμη 17, Κοντοέ 1, Αθανασίου 8 (2), Κάλλη 6, Μεμαϊντίνι, Πλιάτσικα, Ζαχαράκη 4, Σερέτη, Μαυράκη, Μπαβιόλη 10