Τρίτη «κιτρινόμαυρη» νίκη πριν τη βασιλόπιτα (pics)

Εύκολο βράδυ (3/2) για τα κορίτσια του Άρη Χολαργού, που πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη (48-38) στην Α’ ΕΣΚΑ, απέναντι στο ΓΣ Ωρωπού | Την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου 2019 η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, στο Fever Reloaded

Σταθερά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών ο Άρης Χολαργού.

Οι παίκτριες των Γεωργουδάκη-Ροΐδου επιβλήθηκαν εύκολα την Κυριακή (3/2) του ΓΣ Ωρωπού με 48-38, με όλες τις αθλήτριες των γηπεδούχων να πατούν το παρκέ του «Αντώνης Τρίτσης», παίρνοντας αγωνιστικά λεπτά.

Ακολουθεί την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019, στις 18:00, η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κηφισιά, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Στο μεταξύ, την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου (22:00), η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της πόλης κόβει τη βασιλόπιτα του 2019, σε μία γιορτινή εκδήλωση που θα λάβει χώρα στο Fever Reloaded, επί της λεωφόρου Μεσογείων 282.

Η σχετική «κιτρινόμαυρη» πρόσκληση αναφέρει:

«Η Πρόεδρος και το ΔΣ του ΑΚΟ Άρη Χολαργού σάς προσκαλούν την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου 2019 στην εκδήλωση κοπής της πίτας στο Fever Reloaded, με χορό και ποτό μέχρι το πρωί. Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Η Πρόεδρος
Αραπούδη Μαρίσα»

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 48-38

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-12, 34-21, 42-27,48-38

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαρτινάκος, Εφραιμίδης

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γεωργουδάκης, Ροΐδου): Τσότρα 4, Τζαμαρία 3 (1), Παπαδρόσου 2, Καβάσιλα, Τσοκανά, Σμυρναίου 12, Πολιτοπούλου 2, Τζιοβάρα 2, Σταυροπούλου 11, Φρέρη, Καράμπελα, Μυριούνη 12

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Ζέρβα, Γεωργακόπουλος): Βαφειάδη 7, Χαλικοπούλου 5 (1), Χαϊνά 6, Αποστολάκη Α., Γκέκα 6, Αποστολάκη Δ., Τσέρου 3, Ράπτη, Ζωγοπούλου, Χατζή, Φέκα 11

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16η αγωνιστική)
Άρης Χολαργού – Ωρωπός 48-38
Εύνικος – Άρης Πετρούπολης 60-57
Πεύκη – Εστία Φιλίας/Θησέας 30-56
Κρόνος Γέρακα – Άγιος Θωμάς 50-65
ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος – Ένωση Γαλατσίου 68-34
ΑΕΚ Περιστερίου – Κηφισιά 60-48

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 16 αγωνιστικές)
1) Εύνικος 32 (16-0)
2) Άρης Χολαργού 29 (13-3)
3) ΑΕΚ Περιστερίου 28 (12-4)
4) ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος 27 (11-5)
5) Ωρωπός 24 (8-8)
6) Εστία Φιλίας/Θησέας 24 (8-8)
7) Κρόνος Γέρακα 23 (7-9)
8) Κηφισιά 22 (6-10)
9) Πεύκη 22 (6-10)
10) Άγιος Θωμάς 21 (5-11)
11) Ένωση Γαλατσίου 18 (2-14)
12) Άρης Πετρούπολης 17 (2-14)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17η, 10/2)
Κηφισιά – Άρης Χολαργού
Πεύκη – Εύνικος
Ένωση Γαλατσίου – ΑΕΚ Περιστερίου
Εστία Φιλίας/Θησέας – Άγιος Θωμάς
Ωρωπός – Κρόνος Γέρακα
Άρης Πετρούπολης – ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος