Χαμόγελα και στην Καλαμάτα για τα κορίτσια του ΓΑΣΧ! (pics)

Με μετάλλια, διακρίσεις και καλές επιδόσεις επέστρεψε από το 28ο Kalamata Cup και το 7ο Elegant Cup η αποστολή του τμήματος ρυθμικής γυμναστικής του ΓΑΣ Χολαργού.

Αναλυτικά:

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΡΥΘΜΙΚΗΣ
28ο KALAMATA CUP-7o ELEGANT CUP 21-23 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Στο Κλειστό Γυμναστήριο «Τέντα» της Καλαμάτας έγιναν το 28ο Διεθνές Κύπελλο Ρυθμικής Γυμναστικής “Kalamata Cup” καθώς και το 7ο «Elegant Cup», 21-23 Φεβρουαρίου 2020, που είχαν την άδεια-έγκριση της Ε.Γ.Ο. και διοργανώθηκαν από τον Φιλογυμναστικό Όμιλο Καλαμάτας.

Στο 28ο “Kalamata Cup” και 7ο «Elegant Cup» συμμετείχαν περίπου 420 αθλήτριες από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Με χαμόγελα, καλές επιδόσεις και μετάλλια γύρισε η αποστολή του συλλόγου μας από τους αγώνες αφού οι αθλήτριές μας είχαν πετυχημένες εμφανίσεις τόσο σε ατομικό όσο και ομαδικό επίπεδο (ensemble).

Αναλυτικότερα σε ατομικό επίπεδο:

Παγκορασίδες:

  • Μανωλοπούλου Ελισσάβετ: 1 η σύνθετο ατομικό, 1 η στεφάνι, 3 η ελεύθερο.

Κορασίδες:

  • Μανούσου Μαρία: 4 η σύνθετο ατομικό, 2 η στεφάνι, 4 η σχοινάκι
  • Καλαφάτη Μαρίλια: 16 η σύνθετο ατομικό, 9 η σχοινάκι, 21 η μπάλα
  • Καλέργη Κυβέλη: 21 η σύνθετο ατομικό, 13 η κορίνες, 17 η μπάλα
  • Κουφαλιά Λουκία: 26 η σύνθετο ατομικό, 25 η κορίνες, 31 η στεφάνι,
  • Μπεκιάρη Ελένη-Μαρία: 27 η σύνθετο ατομικό, 13 η σχοινάκι, 29 η κορίνες
  • Νικολαΐδη Βαλέρια: 9 η σύνθετο ατομικό, 10 η στεφάνι, 16 η κορίνες

Νεάνιδες:

  • Γκικόκα Λάουρα: 2 η σύνθετο ατομικό, 7 η μπάλα, 11 η κορίνες, 14 η κορδέλα
  • Εγγλέζου Ελπίδα: 8 η σύνθετο ατομικό, 11 η σχοινάκι, 15 η κορίνες, 23 η κορδέλα
  • Καραγιώργου Ιωάννα: 11 η σύνθετο ατομικό, 22 η σχοινάκι, 28 η κορίνες, 31 η μπάλα
  • Κονιστή Ειρήνη Χρυσοβαλάντω: 9 η σύνθετο ατομικό, 8 η κορδέλα, 17 η σχοινάκι, 26 η κορίνες
  • Πορίκου Γιολάντα: 15 η σύνθετο ατομικό, 22 η μπάλα, 23 η κορίνες, 42 η κορδέλα
  • Τσιάπαλη Κατερίνα: 20 η σύνθετο ατομικό, 16 η κορδέλα, 35 η μπάλα, 40 η κορίνες

Ομαδικό επίπεδο

Σύνθετο Ομαδικό 2 η θέση /Ensemble 5 στεφάνια 3 η θέση

  • Γκικόκα Λάουρα, Εγγλέζου Ελπίδα, Καραγιώργου Ιωάννα, Κονιστή Ειρήνη
  • Χρυσοβαλάντω, Πορίκου Γιολάντα, Τσιάπαλη Κατερίνα

Ensemble 5 κορδέλες 4 η θέση

  • Γκικόκα Λάουρα, Εγγλέζου Ελπίδα, Καραγιώργου Ιωάννα, Κονιστή Ειρήνη Χρυσοβαλάντω, Πορίκου Γιολάντα, Τσιάπαλη Κατερίνα

Στο πλευρό των αθλητριών μας οι προπονήτριές τους, Νέλλυ Ασένοβα, Ελένη Βουρλή, Σοφία Γαλάνη, Έλλη Τζόβα και στο μπαλέτο η Γωγώ Αργύρη.

Συγχαρητήρια σε όλες αθλήτριες και προπονήτριες και καλή συνέχεια στο δύσκολο έργο τους!