ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: Το πρόγραμμα σε Α’ ΕΣΚΑ και Κύπελλο

Διαβάστε και κρατήστε το αναλυτικό πρόγραμμα του Αθλητικού Καλαθοσφαιρικού Ομίλου Άρη Χολαργού για τη σεζόν 2020-2021 στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ ΕΣΚΑ και στο Κύπελλο της Ένωσης, όπως αυτό προέκυψε ύστερα από τις σχετικές κληρώσεις της Παρασκευής (10/7).

Έχοντας ήδη κάνει το back to back στο θεσμό του Κυπέλλου, η πρωταγωνίστρια τα τελευταία δύο χρόνια γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Χολαργού θα εκπροσωπήσει για μία ακόμη χρονιά την πόλη στο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Αττικής, με στόχο να διατηρήσει τα σκήπτρα της και στη δεύτερη τη τάξει διοργάνωση της ΕΣΚΑ.

Σε πρωτάθλημα 18 αγωνιστικών, οι παίκτριες του Νίκου Βερροιόπουλου ρίχνονται στη μάχη την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020, όταν και θα αντιμετωπίσουν στο «Μάρκος Παπαδάκης» του Κάτω Χαλανδρίου τον ΓΣ Προμηθέα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής.

Πρώτο ματς στο «Αντώνης Τρίτσης», την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020, με τις «κιτρινόμαυρες» να υποδέχονται για τη 2η αγωνιστική στο Νταμάρι το Γυμναστικό Σύλλογο Ωρωπού.

Επίσημα, ωστόσο, η αυλαία θα ανοίξει έναν περίπου μήνα νωρίτερα, με τον ΑΚΟ Άρη Χολαργού να υποδέχεται σε νοκ άουτ αναμέτρηση στο «Τρίτσης» τον ΑΟ Κρόνο Γέρακα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του Κυπέλλου ΕΣΚΑ.

Το πρόγραμμα του ΑΚΟ Άρη Χολαργού στις 18 αγωνιστικές του 1ου ομίλου της Α’ ΕΣΚΑ για την περίοδο 2020-2021 έχει αναλυτικά ως εξής:

1η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΓΣ Προμηθέας – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(18/10/20, Κλειστό Κάτω Χαλανδρίου «Μάρκος Παπαδάκης»)

2η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΓΣ Ωρωπού
(25/10/20, Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

3η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΟ Άρης Πετρούπολης – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(1/11/20 – Κλειστό Πετρούπολης)

4η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΠκΑΟ Άμιλλα
(8/11/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

5η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΜΕΣ Μαραθώνος – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(15/11/20 – Κλειστό Μαραθώνα «Καβαρνού»)

6η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – Ιωνικός ΑΣ ΝΦ
(22/11/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

7η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
Ρεπό
(29/11/20)

8η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος
(6/12/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

9η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(13/12/20 – Κλειστό Γαλατσίου)

10η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΓΣ Προμηθέας
(20/12/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

11η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΓΣ Ωρωπού – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(17/1/21 – Κλειστό Ωρωπού)

12η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΑΟ Άρης Πετρούπολης
(24/1/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

13η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΠκΑΟ Άμιλλα – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(31/1/21 – Κλειστό Μπουρναζίου)

14η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΜΕΣ Μαραθώνος
(7/2/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

15η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
Ιωνικός ΑΣ ΝΦ – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(14/2/21 – Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας «Ζαχαρίας Αλεξάνδρου»)

16η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
Ρεπό
(21/2/21)

17η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος – ΑΚΟ Άρης Χολαργού
(28/2/21 – Κλειστό Αιγάλεω)

18η αγωνιστική Α’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου
(7/3/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

Το πρόγραμμα του ΑΚΟ Χολαργού στο Κύπελλο ΕΣΚΑ της περιόδου 2020-2021 έχει αναλυτικά ως εξής:

Α’ φάση (1η αγωνιστική)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού – ΑΟ Κρόνος Γέρακα
(20/9/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

Α’ φάση (2η αγωνιστική)
ΑΚΟ Άρης Χολαργού (εφόσον προκριθεί) – ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου/ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος
(23/9/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

Β’ φάση (1η αγωνιστική)
ΑΟ Άρης Πετρούπολης/ΜΕΣ Μαραθώνος – ΑΚΟ Άρης Χολαργού (εφόσον προκριθεί)
(30/9/20 – Κλειστό Πετρούπολης/Κλειστό Μαραθώνα «Καβαρνού»)