ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: Το πρόγραμμα σε Β’ ΕΣΚΑ και Κύπελλο

Διαβάστε και κρατήστε το αναλυτικό πρόγραμμα του Καλαθοσφαιρικού Ομίλου Χολαργού για τη σεζόν 2020-2021 στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ και στο Κύπελλο της Ένωσης, όπως αυτό προέκυψε ύστερα από τις σχετικές κληρώσεις της Παρασκευής (10/7).

Επιστροφή στα παρκέ για την ανδρική ομάδα μπάσκετ του Χολαργού, με τους παίκτες του Νίκου Λινοξυλάκη να ετοιμάζονται ύστερα από έναν χρόνο απουσίας για το νέο ξεκίνημα του συλλόγου, μέσω του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ.

Σε πρωτάθλημα 18 αγωνιστικών, ο ΚΟΧ ρίχνεται στη μάχη την Πέμπτη 15 Οκτωβρίου 2020, όταν και θα αντιμετωπίσει στο «Σαλούν» τη συμπολίτισσα Ολυμπιάδα Παπάγου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής.

Πρώτο ματς στο «Αντώνης Τρίτσης», την Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020, με τον πάλαι ποτέ κραταιό Χολαργό της Basket League να υποδέχεται για τη 2η αγωνιστική στο Νταμάρι τον Μορφωτικό Εκπολιτιστικό Λαογραφικό Αθλητικό Σύλλογο «Άγιος Ελευθέριος» από το Αιγάλεω.

Επίσημα, ωστόσο, η αυλαία θα ανοίξει έναν περίπου μήνα νωρίτερα, με τον ΚΟ Χολαργού να υποδέχεται σε νοκ άουτ αναμέτρηση στο «Τρίτσης» το Σωματείο Καλαθοσφαίρισης Άνοιξης, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του Κυπέλλου ΕΣΚΑ.

Το πρόγραμμα του ΚΟ Χολαργού στις 18 αγωνιστικές του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ για την περίοδο 2020-2021 έχει αναλυτικά ως εξής:

1η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΣ Ολυμπιάδα Παπάγου – ΚΟ Χολαργού
(15/10/20, Κλειστό Παπάγου «Σαλούν»)

2η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος
(22/10/20, Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

3η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
Τυφών ΑΣ – ΚΟ Χολαργού
(29/10/20 – Κλειστό Ηρακλείου)

4η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΓΣ Γλυκών Νερών
(5/11/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

5η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
Πανελλήνιος ΓΣ – ΚΟ Χολαργού
(12/11/20 – Κλειστό Πανελληνίου)

6η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΟ Θρακομακεδόνων – ΚΟ Χολαργού
(19/11/20 – Κλειστό Θρακομακεδόνων)

7η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΟΦΗ Ηρακλείου
(26/11/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

8η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΟ Λαγονησίου – ΚΟ Χολαργού
(3/12/20 – Κλειστό Λαγονησίου «Νίκος Κακλαμανάκης»)

9η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΑΟΝ Παλατιανής
(10/12/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

10η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΑΣ Ολυμπιάδα Παπάγου
(17/12/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

11η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος – ΚΟ Χολαργού
(14/1/21 – Κλειστό 6ου Ενιαίου Λυκείου Αιγάλεω)

12η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – Τυφών ΑΣ
(21/1/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

13η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΓΣ Γλυκών Νερών – ΚΟ Χολαργού
(28/1/21 – Κλειστό Γλυκών Νερών)

14η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – Πανελλήνιος ΓΣ
(4/2/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

15η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΑΟ Θρακομακεδόνων
(11/2/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

16η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΟΦΗ Ηρακλείου – ΚΟ Χολαργού
(18/2/21 – Κλειστό Ηρακλείου)

17η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΚΟ Χολαργού – ΑΟ Λαγονησίου
(25/2/21 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

18η αγωνιστική Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος)
ΑΟΝ Παλατιανής – ΚΟ Χολαργού
(11/3/21 – Κλειστό Ιλίου Α’)

Το πρόγραμμα του ΚΟ Χολαργού στο Κύπελλο ΕΣΚΑ της περιόδου 2020-2021 έχει αναλυτικά ως εξής:

Α’ φάση (1η αγωνιστική)
ΚΟ Χολαργού – ΣΚ Άνοιξης
(17/9/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

Α’ φάση (2η αγωνιστική)
ΓΣ Γλυκών Νερών/ΕΣΝ Μάκρης – ΚΟ Χολαργού (εφόσον προκριθεί)
(21/9/20 – Κλειστό Γλυκών Νερών/Κλειστό Νέας Μάκρης «Γιάννης Δημητριάδης»)

Α’ φάση (3η αγωνιστική)
ΚΟ Χολαργού (εφόσον προκριθεί) – ΓΑΟ Κουκουβάουνων/ΑΣ Ολυμπιάδα Παπάγου – ΑΟ Καρέα
(24/9/20 – Κλειστό Χολαργού «Αντώνης Τρίτσης»)

Β’ φάση (1η αγωνιστική)
ΟΦΗ Ηρακλείου/Αχαρνής ΛΦΜ-ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος-ΑΟ Ζευς Ερυθρού/ΓΣ Προμηθέας – ΚΟ Χολαργού (εφόσον προκριθεί)
(30/9/20 – Εκτός έδρας)