ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΑ: Συνεχίζει ακάθεκτος ο ΑΠΟ Άρης, έμαθαν όλοι αντιπάλους


Μετά τον ΑΟΝΑ στην Αργυρούπολη ο ΑΠΟ Άρης Χολαργού απέκλεισε την Κυριακή (13/9) και την Κηφισιά 2010 στο Νταμάρι, περνώντας πανηγυρικά στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου ΕΠΣΑ | Οι αντίπαλοι των «κιτρινόμαυρων» αλλά και των ΟΦ Χολαργού και ΑΣ Παπάγου στην επόμενη φάση

Με 4-3 στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι (2-2 κ.α.) επικράτησε της Κηφισιάς 2010 το απόγευμα της Κυριακής (13/9) στο Νταμάρι η ομάδα του Γιώργου Μιχαλέα, πετυχαίνοντας έτσι το δύο στα δύο στους δύο πρώτους γύρους του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Επόμενος αντίπαλος για τον ΑΠΟ Άρη η Τερψιθέα, που η νέα σεζόν θα τη βρει στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας (στον 3ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ η ομάδα του Χολαργού).

Ομάδα της ίδιας κατηγορίας με εκείνων, επίσης εκτός έδρας, καλούνται να αντιμετωπίσουν και οι άλλοι δύο ποδοσφαιρικοί σύλλογοι του Δήμου, με τον ΟΦ Χολαργού να κοντράρεται με το ΓΣ Αργυρούπολης και τον ΑΣ Παπάγου με τον Απόλλωνα Χαλανδρίου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια της 3ης φάσης του Κυπέλλου (23/9 & 30/9) όπως προέκυψαν ύστερα από την κλήρωση της Δευτέρας (14/9) στα γραφεία της ΕΠΣ Αθηνών:

ΓΣ Αργυρούπολης – Χολαργός

Τερψιθέα – Άρης Χολαργού

Απόλλων Χαλανδρίου – Παπάγου

Πανερυθραϊκός – Άτλας Κυψέλης

Τράχωνες – Υμηττός

Ηλυσιακός – Ανθούπολη

Αστέρας Ζωγράφου – Καματερό

Νέα Ιωνία – Ελευθερούπολη

Αθηναϊκός – Αγία Ελεούσα

Κοψαχείλα – Αγία Παρασκευή

Χαϊδάρι – Βύρωνας

Ιεράπολη – Δόξα Βύρωνα

Νεοπεντελικός – Ερασιτέχνες Πανιωνίου

Άγιος Δημήτριος – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων – Ιάσων Ιλίου

Γκυζιακός – Καλαμάκι

Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Άμιλλα Περιστερίου

Θύελλα Αγίου Δημητρίου – Ηράκλειο

Διάνα Ηλιούπολης – Πανιώνιος Καισαριανής

Αθηναΐδα – Μελίσσια

Μικρασιατικός – Ήφαιστος Περιστερίου

Χαλάνδρι – ΑΟ Περιστερίου

Πετράλωνα – Άγιαξ Ταύρου

Ορφέας Αιγάλεω – Άρης Πετρούπολης

Κένταυρος Βριλησσίων – Κηπούπολη

Σούρμενα – ΑΟ Ιλίου

Παλαιό Φάληρο – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου

Λυκόβρυση – Βριλήσσια

Άγιοι Ανάργυροι – Ολυμπιακός Λιοσίων

ΑΕ Περιστερίου – Άτταλος Νέας Φιλαδέλφειας