«Χρυσός» στα «Κυριακίδεια 2021» ο Μεσολωράς! (pics)

Πρώτη θέση και χρυσό μετάλλιο για τον αθλητή του ΣΚΑ Χολαργού-Παπάγου, Ευτύχη Μεσολωρά, στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων που διεξάγεται κάθε χρόνο στη Φιλοθέη από τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο, με τη συνδιοργάνωση του Δήμου Φιλοθέης-Ψυχικού και την υποστήριξη του ΣΕΓΑΣ.

Την πρώτη θέση κατέκτησε την Κυριακή (21/11) στη Φιλοθέη ο αθλητής του ΣΚΑ Χολαργού-Παπάγου, Ευτύχης Μεσολωράς, στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων (Κυριακίδεια) που διεξάγεται εδώ και 32 χρόνια στη Φιλοθέη στη μνήμη του Στέλιου Κυριακίδη, δρομέα αντοχής, ο οποίος ήταν ο πρώτος αθλητής (εκτός Αμερικάνων και Καναδών) που τερμάτισε 1ος στον Μαραθώνιο της Βοστώνης το 1946.

Ο Χολαργιώτης αθλητής τερμάτισε σε 35’29”, κοντά στην ατομική του επίδοση και έδειξε ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση για τη συνέχεια της περιόδου.